Pompy ciepła powietrze-woda

Podczas zimy, kiedy temperatura otoczenia spada poniżej zera, standardowa pompa ciepła, wykorzystująca powietrze jako zewnętrzne źródło ciepła, będzie działała niestabilnie z powodu niskiej temperatury parowania systemu, małej absorpcji gazu, małego przepływu gazu oraz niestabilnego stopnia przegrzania. Co więcej, jednostkowe ciepło wyjściowe będzie niskie, a instalacja będzie działała niestabilnie powodując problemy podczas eksploatacji takie jak uderzenie hydrauliczne w sprężarce. Powietrzna pompa ciepła, podczas zimowej eksploatacji, nie będzie w stanie ogrzać budynku zgodnie z wymaganym zapotrzebowaniem. Podsumowując, rynek pomp ciepła, które mogą pracować w niskich temperaturach jest obiecujący.

Pompa ciepła KENSOL EVI produkuje większą ilość ciepła przy niskiej temperaturze parowania przez to, w porównaniu do powietrznej pompy ciepła, zapotrzebowanie na dostarczone ciepło jest spełnione w znacznie większym stopniu. Wynikiem większej pojemności cieplnej, w małych systemach grzewczych, jest całkowite pokrycia zapotrzebowania na ciepło podczas najmroźniejszych dni.

Seria pomp ciepła KENO EVI została zoptymalizowana dla zastosowań w nowych budynkach, w których wymagana temperatura wody dla ogrzewania przestrzennego jest wyższa niż 50°C. Sprężarka z wtryskiem pary, wykorzystana w pompie ciepła , została ponadto zoptymalizowana, aby umożliwić sprawną produkcję temperatury wody do 65°C w okresie zimowym. Jest to nowa technologia w ogrzewaniu przestrzennym oraz przygotowaniu wody użytkowej, która pozwala na zastąpienie tradycyjnego kotła przez pompę ciepła bez konieczności wymiany grzejników.  

Nasza działalność

Kensol - nowa jakość w OZE

Jesteśmy producentem lamp solarnych oraz dostawcą kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Proponowane przez nas produkty posiadają niezbędne certyfikaty i należą do produktów najwyższej jakości. Dzięki bardzo dobremu rozeznaniu na rynku technik solarnych oraz szerokiej wiedzy w tym zakresie nasze rozwiązania zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Napisz do nas

wczytywanie_strony
32 323 11 50