Pompy ciepła do CWU

Powietrzna pompa ciepła marki KENSOL, to nowoczesne, w pełni kompaktowe urządzenie, służące do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pozyskuje ono energię z otoczenia (powietrza) potrzebną do podgrzania wody lub z sąsiednich pomieszczeń. Wyposażone jest w zintegrowany zbiornik ze stali nierdzewnej o pojemności od 200 do 300 litrów zabezpieczony dodatkowo anodą magnezową, grzałkę elektryczną oraz w dodatkową wężownicę umożliwiającą współpracę z instalacją kolektorów słonecznych lub innym źródłem ciepła. Wyjątkowa konstrukcja sprawia, że pompa ciepła KENSOL charakteryzuje się wysokim współczynnikiem COP gwarantującym bardzo korzystną proporcje pomiędzy pobraną energią elektryczną, a energią cieplną pozyskaną z otoczenia na cele grzewcze. Wodę zgromadzoną w zasobniku pompy można podgrzać do temperatury 60st C, co w praktyce oznacza, że pompa ciepła KENSOL może stać się jedynym i głównym źródłem c.w.u. W porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi, pozwala obniżyć koszty przygotowania wody użytkowej nawet do 80%.Urządzenie stanowi najlepszą alternatywę dla instalacji kolektorów słonecznych. Jest w stanie zabezpieczyć 100% zapotrzebowania na ciepłą wodę typowego domu jednorodzinnego, jak również w małych przedsiębiorstwach, a dodatkowo obniżyć koszty podgrzewu wody.

W celu osiągnięcia najbardziej efektywnej pracy pompy ciepła należy tak zamontować urządzenie wraz z kanałami powietrznymi, aby móc przez okres gdy temperatura zewnętrzna spada poniżej zera pobierać ciepłe powietrze z wnętrza budynku. Sprawność pompy ciepła jest tym większa, czyli zużycie energii elektrycznej jest tym niższe, im temperatura powietrza dostarczanego do niej jest możliwie najwyższa z dopuszczalnego zakresu do prawidłowej pracy pompy ciepła. Należy także pamiętać, że im niższą temperaturę wody ustawimy na pompie ciepła (ale odpowiednie wysoką dla komfortu użytkowania) tym mniej energii elektrycznej będzie ona zużywać.

Nasza działalność

Kensol - nowa jakość w OZE

Jesteśmy producentem lamp solarnych oraz dostawcą kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Proponowane przez nas produkty posiadają niezbędne certyfikaty i należą do produktów najwyższej jakości. Dzięki bardzo dobremu rozeznaniu na rynku technik solarnych oraz szerokiej wiedzy w tym zakresie nasze rozwiązania zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Napisz do nas

wczytywanie_strony
32 323 11 50