Pompy ciepła

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ POMPĘ CIEPŁA?

Pompa ciepła pozwala jednocześnie ogrzać pomieszczenie jak i zapewnia ciepłą wodę użytkową, wykorzystując energię odnawialną, co wiąże się z obniżeniem rachunków za prąd.

Oprócz oszczędności związanej z wykorzystywaniem darmowej, nieograniczonej energii odnawialnej, stosowanie takiej pompy jest w pełni przyjazne dla środowiska. Dzięki odpowiedniej instalacji pompa ciepła umożliwia również chłodzenie pomieszczeń w cieplejsze dni.

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE ZE STOSOWANIA POMPY CIEPŁA

Ekonomia i efektywność - zastosowanie pompy ciepła pozwala zredukować koszty ogrzewania nawet do 70%.

Ekologia - pompa ciepła wykorzystuje energię odnawialną, która nie emituje szkodliwych zanieczyszczeń. Czynnik R410A nie powoduje efektu cieplarnianego. Tym samym, pompa ciepła nie emituje substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego, ani w budynku, ani w jego bezpośrednim otoczeniu.

Szybkość działania - pompa ciepła umożliwia stosunkowo szybkie podgrzanie wody użytkowej. Zwiększenie temperatury 100 l wody o 35°C zajmie ok. 1 godziny.

JAK DOBRAĆ POMPĘ CIEPŁA?

Moc pompy ciepła jest dobierana na podstawie projektowego obciążenia cieplnego budynku. Licząc zapotrzebowanie na ciepło dla domu należy uwzględnić m.in.: powierzchnię budynku, ilość i rozmieszczenie okien i drzwi oraz budowę ścian (np. grubość izolacji).

JAKIE POMPY CIEPŁA OFERUJEMY?

Nasza działalność

Kensol - nowa jakość w OZE

Jesteśmy producentem lamp solarnych oraz dostawcą kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Proponowane przez nas produkty posiadają niezbędne certyfikaty i należą do produktów najwyższej jakości. Dzięki bardzo dobremu rozeznaniu na rynku technik solarnych oraz szerokiej wiedzy w tym zakresie nasze rozwiązania zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Napisz do nas

wczytywanie_strony
32 323 11 50