Kolektory płaskie

Kolektor słoneczny przeznaczony jest do zamiany energii promieniowania słonecznego na użyteczną energię cieplną stosowaną do przygotowania ciepłej wody użytkowej, podgrzewania wody basenowej lub do wspomagania źródła ciepła w instalacji grzewczej.

Konstrukcja obudowy kolektora oparta jest na sztywnej ramie giętej ze specjalnego, opatentowanego, profilu aluminiowego zabezpieczonego przez anodowanie. Obudowa zamknięta jest od spodu blachą aluminiową, zaś pokrywa wykonana jest ze specjalnego, wysoko przepuszczalnego szkła solarnego. Sposób mocowania szyby zapewnia szczelność obudowy oraz minimalizuje naprężenia cieplne.

Głównym elementem kolektora jest absorber, którego płyta wykonana jest z blachy miedzianej lub aluminiowej pokrytej wysoko selektywną, ceramiczno – metalową powłoką eta plus w celu zapewnienia wysokiego stopnia absorpcji promieniowania a co za tym idzie, uzyskania dużej sprawności procesu przemiany energii.

Płyta absorbera połączona jest, metodą zgrzewania ultradźwiękowego, z systemem rurek miedzianych lub aluminiowych, w których krąży czynnik roboczy.

Straty ciepła zminimalizowano poprzez zastosowanie izolacji dolnej i bocznej wykonanych  z materiałów o niskim przewodnictwie cieplnym.

Specjalnie zaprojektowane zestawy montażowe, wykonane z elementów ze stali nierdzewnej i aluminium, służą do bezproblemowego i pewnego mocowania kolektorów do konstrukcji dachowej o różnych kątach nachylenia połaci. Budowa zgodnie z DIN EN 12975.

Nasza działalność

Kensol - nowa jakość w OZE

Jesteśmy producentem lamp solarnych oraz dostawcą kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Proponowane przez nas produkty posiadają niezbędne certyfikaty i należą do produktów najwyższej jakości. Dzięki bardzo dobremu rozeznaniu na rynku technik solarnych oraz szerokiej wiedzy w tym zakresie nasze rozwiązania zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Napisz do nas

wczytywanie_strony
32 323 11 50