Inwerter serce systemu fotowoltaicznego | Kensol - blog

Inwerter serce systemu fotowoltaicznego

Inwerter serce systemu fotowoltaicznego

On Kwiecień 22, 2015, Posted by , In FOTOWOLTAIKA, With No Comments

Inwerter fotowoltaiczny jest to urządzenie elektroniczne, które w specjalny sposób steruje pracą instalacji fotowoltaicznej. Najważniejszą funkcją inwertera jest zamiana prądu stałego wytwarzanego przez panele fotowoltaiczne na prąd zmienny o parametrach umożliwiających zasilanie standardowych urządzeń elektrycznych w naszym domu, oraz jego dostarczanie do sieci energetycznej. W przypadku wystąpienia awarii sieci energetycznej, tzn. braku napięcia w sieci, inwerter automatycznie odłącza system fotowoltaiczny i uniemożliwia dostarczanie wyprodukowanej energii do sieci ze względów bezpieczeństwa naszej instalacji.

W ofercie producentów można znaleźć inwertery dostosowane do systemów fotowoltaicznych różnych wielkości. Najczęściej inwerter wyposażony jest w wyświetlacz oraz system internetowy pozwalający na bieżące monitorowanie pracy systemu fotowoltaicznego i odczyt parametrów np. aktualna moc obciążenia, dobowa ilość wyprodukowanej energii itp.

Inwerter jest kluczowym komponentem w całym systemie fotowoltaicznym – w dużej mierze od niego zależy sprawność całego układu, co bezpośrednio przekłada się na ilość wyprodukowanej energii elektrycznej.

KENSOL nawiązał ścisłą współpracę z liderem branży, firmą SMA i jesteśmy dystrybutorem ich produktów na terenie Polski. SMA to znany i ceniony producent inwerterów, wiele lat doświadczenia oraz szeroka wiedza zaowocowała linią produktową najwyższej jakości. Najlepszym dowodem popularności marki oraz zaufania klientów jest fakt, że SMA jest najczęściej wybieranym producentem inwerterów w kraju i na świecie – na dzień dzisiejszym zaopatruje 25% rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>